Zadłużona Firma

Gdy firma przestaje przynosić przychody, a zobowiązania rosną wielu przedsiębiorców nie wie co ma robić i nie podejmuje żadnych skutecznych czynności, by ratować swoją sytuację. Jako właściciel firmy każdy ma pewną odpowiedzialność w stosunku do swoich pracowników, klientów oraz kontrahentów.

Zadłużone Spółki z o.o.
Zadłużone Spółki z o.o.
"Problemy finasowe spółki"

W zdecydowaniej większości przypadków upadłość zadłużonych firm wygląda tak. Spółka ma zobowiązania terminowe, których nie jest w stanie spłacić, termin płatności przepada. Nasz kontrahent dzwoni do nas, pisze maile, my go oczywiście ignorujemy mając nadzieję, że jutro będzie lepsze. Następnie przychodzi pierwsze wezwanie do zapłaty i drugie. Później zostajemy wpisani do rejestru gospodarczego, co powoduje utrudnienia w działaniu firmy. Przez chwilę jeszcze mamy spokój, ostatecznie nasz wierzyciel składa w sądzie pozew o zapłatę i sprawa trafia do komornika. Komornik już nie przejmuje się niczym i dokonuje egzekucji, a tak nie musi być. Nasza firma jest w stanie Państwu pomóc właśnie w tym niekomfortowym położeniu. LTDbroker specializuje się w rozwiązywaniu trudnych sytuacji. Ten artykuł nie jest o naszych zdolnościach, tylko o tym, co Państwo mogą zrobić sami bez naszego pośrednictwa i udziału. Pierwszy krok to kontakt z wierzycielami. Jeśli wiemy, że nie wyrobimy się zapłatą, to od razu powinniśmy informować o tym naszego kontrahenta. Jeśli mamy taką możliwość, to powinniśmy zaproponować rozłożenie zapłaty w czasie, albo przełożenie płatności na późniejszy termin. Zawsze jest lepiej wyjść samemu naprzeciw sytuacji niż zaskoczyć nią wierzycieli. Drugi krok to sprawdzenie czy nasz pomysł na biznes ma sens. Jeśli poważnie prowadzimy naszą działalność gospodarczą, to będziemy sami w stanie ocenić czy problemy finasowe są chwilowe, czy też nie.

“Sprzedaż Spółki Z o.o.”

Trzecim krokiem jest sprawdzenie swoich środków. Nie chodzi tu tylko o pieniądze, ale też towar, nieruchomości, samochody. Trzeba pamiętać, że lepiej samemu dokonać zwrotu towaru, albo sprzedać go ze stratą niż pozwolić, by komornik to zrobił. Jemu nie będzie zależało na uzyskaniu najlepszej możliwej oferty. Czasami można też swoje długi spłacić w formie bartelu więc ten krok jest warty tego.

Czwarty krok to kredyt. Jeżeli firma działa dobrze i problemy finsowe wydają się być tylko tymczasowe, to warto spórbować uzyskać kredyt w banku. Nie jest to droga dla każdego, ale niektórzy mogą z niej skorzystać. Ważne by to była jedna z ostatnich opcji jaką rozważacie, ponieważ branie kredytu, by spłacicć inny kredyt nie prowadzi do niczego dobrego.

Jeżli wszystkie powyższe kroki zawiodą, możecie szukać kogoś, kto odkupi od was firmę z długami. Często pośredniczmy pomiędzy inwestorami z Polski i z zagranicy, którzy szukają firmy w naszym kraju i są chętni w nią zainwestować środki. To rozwiązanie zwalnia Was z problemów zadłużeniem oraz ratuje firmę. Dlatego jeśli macie trudną sytuację warto się z nami skontaktować. Prowadzimy skup zadłużony spółek z o.o.