Długi Firmy

Wiele firm wpada w kłopoty finansowe nie tylko z powodu błędnych decyzji, ale przede wszystkim dlatego, że kontrahenci nie płacą w terminie lub w ogóle. O ile kilkudniowe opóźnienie w płatności nie powinno być problem, to według statystyk aż 50% przedsiębiorstw ma ponad 60 dniowe opóźnienie w płatności swoich zobowiązań.

Długi Firmy
Długi firmy

Rozsądnym posunięciem przed nawiązaniem współpracy z nowym partnerem, któremu zamierzacie oferować towary lub usługi z odroczoną płatnością, będzie jego weryfikacja w rejestrze dłużników.

Nie wszyscy wiedzą, że takie rejestry są tworzone przede wszystkim dla firm. Osoby prywatne też są tam wpisywane, ale głównym założeniem tych rejestrów było spisanie nierzetelnych firm, w celu ostrzeżenia przed nimi innych przedsiębiorców.

Przed podpisaniem umowy warto zgłosić się do rejestru dłużników i poprosić o raport na temat nowego kontrahenta. Powinien on zawierać informację o jego zadłużeniu, kredytach itd. To jest rozsądny ruch jeśli firma nie spłaca terminowo swoich zobowiązań, a zadłużenie przekroczyło 500 zł i 30 dni.

Raport pozwala poznać sytuację nowego klienta i podjąć decyzję o zgodzie lub odmowie dotyczącej odroczonej płatności. Oczywiście problemy finansowe drugiej strony nie przekreślają współpracy, ale warto wiedzieć w co się angażujecie.

Jeżeli już z jakichś powodów znaleźliście się na polu minowym i Wasza firma przeżywa trudności, skontaktujcie się z ltdbroker.pl Nasza kancelaria oferuje skup zadłużonych spółek i ochronę prywatnego kapitału.