Delegowanie pracy

Piątek zarezerwowany jest dla dłuższych artykułów, których tematy mają przybliżyć kulisy prowadzenia i funkcjonowania przeróżnych jednostek gospodarczych w świecie biznesu. Dzisiaj poruszymy temat delegowania obowiązków w pracy.

Delegowanie w pracy
Praca

Wszyscy, którzy prowadzą własną działalność, spółkę lub firmę muszą codziennie mierzyć się z wieloma obowiązkami. Zawsze do wykonania są jakieś pilne zlecenia, projekty na ''już'' , ważne dokumenty do wypełnienia, sprawy w urzędzie do załatwienia, korespondencja do odebrania lub odesłania, spotkania z klientami, rozmowy telefoniczne do przeprowadzenia, konferencje, rachunki, składki i podatki do opłacenia, a przy tym jeszcze dbanie o rozwój firmy, reklamowanie jej, szukanie nowych kontrahentów, pozyskiwanie interesujących i pomnażających zyski współprac. Jeden człowiek nie jest w stanie sprostać wszystkim powyższym zadaniom, dlatego tak ważną rolę w życiu zawodowym odgrywa umiejętne delegowanie obowiązków.

Delegowanie obowiązków w praktyce polega na przydzielaniu zadań pomiędzy pracowników wraz ze wszystkimi niezbędnymi uprawnieniami i odpowiedzialnością za ich wykonanie.Aby delegowanie było efektywne należy wyznaczyć pracownikom zadania tak szybko, jak tylko się da. Im szybciej się o nich dowiedzą, tym szybciej wezmą się za ich realizację. Będą mieli czas do przygotowania się i zorganizowania. Rozsądnie będzie wybierać pracowników wykwalifikowanych, z odpowiednim doświadczeniem, którzy posiadają potencjał i predyspozycje do konkretnego zlecenia. Trzeba też jasno i klarownie przedstawić zadanie, jego cel i czas na realizację oraz upewnić się, czy przekaz został zrozumiany. Należy zaufać ich kompetencjom i pozwolić na swobodę, ale jednocześnie monitorować postępy i proces pracy oraz udostępnić wszystkie konieczne informacje, wiedzę, specyfikacje i narzędzia potrzebne do prawidłowego wywiązania się z obowiązków. Po zakończeniu zadania warto wysłać informację zwrotną w postaci podziękowania.

Delegowanie przynosi duże korzyści pracodawcy i jego podwładnym. Pracownicy zdobywają nowe doświadczenie i umiejętności, a pracodawcy zaoszczędzony czas mogą poświęcić na progres firmy, życie rodzinne lub swoje pasje.

Przypominamy, że LTDBroker skupuje zadłużone spółki i chroni majątek osobisty członków zarządu przed wierzycielami. Zapraszamy do kontaktu przedsiębiorców, których firmy znalazły się na skraju bankructwa i nie są w stanie spłacić długów w bankach, w US, ZUS, czy u kontrahentów.