Deklaracja ZUS DRA

Witamy wszystkich w kolejnym artykule na naszej stronie. W tym tygodniu jest on dosyć krótki i jest raczej informacyjny. Chcemy wszystkim przypomnieć, że od przyszłego miesiąca powraca deklaracja DRA, dlatego teraz wyjaśnimy co to jest oraz dlaczego mamy ją wysłać. A raczej nasi księgowi.

Deklarcja ZUS DRA

Zanim jednak przejdziemy dalej pamiętajcie, że LTD Broker zajmuje się skupem zadłużonych spółek. Gwarantujemy zabezpieczenie majątku prywatnego oraz pełną dyskrecję. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu.

A teraz wracamy do artykułu.

Deklaracja DRA to nic innego jak informacja dla ZUS o rozliczeniu składek oraz wypłaceniu świadczenia. Ale bez obaw. Większość programów księgowych dostaje właśnie aktualizację, by łatwo wykonać tą czynność. Jeśli więc posiadacie program księgowy lub też księgowość zewnętrzną upewnijcie się, że ta aktualizacja jest już u Was, a Wasz księgowy wie co ma robić.

Straszą tą zmianą w mediach, ale nie ma ona większego znaczenia dla firm, które nie były zwalniane z płatności wcześniej. Problem będą miały działalności, które do tej pory tego nie robiły, a jest ich około 2 mln.

Mówimy tutaj szczególnie o firmach które korzystają z karty podatkowej oraz ryczałtu. ZUS na chwilę obecną jeszcze nie określił czy będą one zwolnione z tego obowiązku, czy nie. Warto więc skontaktować się ze swoją księgowością i upewnić, że trzyma rękę na pulsie.

Na dzisiaj to tyle, tak jak już pisaliśmy, jest to post bardziej informacyjny, abyście nie przeoczyli tej zmiany i nie płacili później kar. Warto być na bieżąco ze zmianami.