Co to jest Monitor Sądowy i Gospodarczy

Dzisiaj przedstawimy Wam kolejną porcję informacji i wskazówek na temat spółek i jej długów. W tym tygodniu odpowiemy na dosyć proste pytanie, a mianowicie czym jest monitor sądowy i gospodarczy oraz co tam możecie znaleźć.

Monitor Sądowy i Gospodarczy
Długi firmy

Zanim jednak przejdziemy do tematu przypominamy, że jeśli Twoja firma ma problemy finansowe, z których nie wiesz jak wybrnąć, to pamiętaj, że nasza kancelaria prowadzi skup zadłużonych spółek. Pomagamy pozbyć się problematycznych firm i gwarantujemy bezpieczeństwo majątku właścicieli, prezesów oraz zarządu. LTD Broker pomoc w każdej sytuacji.

Monitor Sądowy i Gospodarczy, w skrócie MSiG, to dziennik urzędowy, który jest publikowany przez biuro do spraw wydawania Monitora Sądowego i Gospodarczego i jest dostępny za darmo na stronie https://www.imsig.pl/.

Informuje on o likwidacjach spółek, złożeniach sprawozdania finansowego, rozpoczęcia postępowania upadłościowego itp. Wszystkie te wpisy są wymagane prawnie więc dzięki temu dziennikowi można zorientować się w sytuacji danego podmiotu.

Cały dziennik jest po prostu narzędziem informacyjnym, a przedsiębiorcom sprawdzanie go może wyjaśnić szereg spraw, np. czy dany kontrahent nie jest w procesie upadłościowym lub nie podszywa się pod firmę, która jest już zlikwidowana.

To krótkie, ale rzeczowe informacje, tak niezbędne w codziennym życiu każdego przedsiębiorcy. Poruszyliśmy je, bo nieustannie dostajemy związane z nimi pytania. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Wam.

Pamiętajcie, że jeśli Wasza firma upada, a wy nie wiecie jak się jej pozbyć, skontaktujcie się z nami, prowadzimy skup zadłużonych spółek.