Co to jest KRS?

Często słyszy się o numerze KRS, sędzi z KRS, ale są tacy, którzy nie są do końca pewni, co to znaczy . Otóż KRS to skrót od Krajowy Rejestr Sądowy. Są to rejestry prowadzone przez sądy rejonowe. Funkcjonują one na mocy ustawy z 1997 o Krajowym Rejestrze Sądowym.

Co to KRS
Co to KRS
"Zmiany w KRS"

Ale by nie było za łatwo, skrót ten może również odnosić się do Krajowej Rady Sądownictwa oraz Krajowej Rady Spółdzielczej. Zazwyczaj jednak odnosi się on do Rejestru Sądowego.

W tym rejestrze można sprawdzić szereg informacji o spółkach, na przykład: kto jest prezesem, adres siedziby, NIP i REGON, informacje o prokurencie, dane czy firma jest zawieszona, o jej upadłości lub likwidacji oraz o zaległościach i zobowiązaniach.

To naprawdę tyle i aż tyle. Wszelkie zmiany związane z działaniem spółki zawsze powinny wiązać się ze zmianą informacji o niej w tym rejestrze, jeśli o tym zapomnimy, mogą pojawić się bardzo duże nieprzyjemności.

Dlatego nasza kancelaria zajmuje się tym w Państwa imieniu. Jeżeli macie problem ze spółką zapraszamy do kontaktu z nami.